2010 reportáž

Fotogalerie 1, Fotogalerie 2

V neděli 4. července 2010 se v Rudě u Velkého Meziříčí uskutečnil již 4. ročník Traktorfestu. Toto setkání příznivců zemědělské techniky se koná od roku 2007 každoročně v první polovině měsíce července na některém z polí v katastru obce. Letos se fanoušci traktorů sešli na konci obce směr Velké Meziříčí.
Počasí snad nemohlo být víc letní. Bylo teplo od samého rána, svítilo sluníčko, a tak bylo dobře, že jsme připravili dostatek tekutin pro všechny návštěvníky. Přišlo jich více než 2000 a celý den měli možnost sledovat přátelská klání 30 soutěžících traktoristů a obdivovat desítky dalších strojů domácí i tovární výroby, které se soutěží neúčastnily. Účastníci soutěží přijeli tentokrát z celé republiky, silné zastoupení měl například Traktor team Losiná, který přicestoval až z Plzeňského kraje. Samozřejmě se však objevili i místní stálice, které se účastní Traktorfestu od prvního ročníku. Na traktorech se závodilo v tradičních disciplínách, ale objevily se i soutěže nové.
Poprvé si tak mohli vychutnat diváci soutěž o nejpomalejší traktor a jízdu s kládou, ale také couvání s vlečkou, polygon, rychlostní soutěž a tah dalšího traktoru, přičemž silnější stroje táhly dvaadvacetitunový KRAZ.
Zkrátka však nepřišli ani ti, kteří se do Rudy vypravili bez traktorů. Pro děti byly připraveny skákací hrady a trampolíny, ale také soutěže rádia Vysočina – hlavního mediálního partnera.
Pořadatelé připravili pro diváky bez traktorů – děti i dospělé soutěže, ve kterých mohli prokázat své nadání pro život na venkově. Dojilo se, jezdilo se s kotoučem, kutálely se balíky, házelo se pneumatikou. Ten, kdo zůstal celý den, měl rozhodně o zábavu postaráno. Jídla i pití bylo dosti, v horkém počasí zafungoval i koutek se sprchami, který během celého dne využívala většina návštěvníků.
Děkujeme všem divákům za jejich návštěvu a pořadatelům a sponzorům za pomoc a podporu při realizaci této akce. Těšíme se na shledanou zase příští rok. Fotogalerii a další informace naleznete na www.traktorfest.cz

Mgr. Marcela Žáková